Koti A-Maajoukkue Tässä on Leijonien otteluohjelma MM-kisoissa – avausottelussa vastassa Yhdysvallat!

Tässä on Leijonien otteluohjelma MM-kisoissa – avausottelussa vastassa Yhdysvallat!

74
0

Jääkiekon MM-kisat käynnistyvät perjantaina. Kisaisäntänä toimii Latvia ja Riikan kaupunki.

MTV ja C More näyttävät kaikki Leijonien ottelut suorana lähetyksenä.

Perjantai 21.5.

  • 16.15 Venäjä–Tshekki (A)
  • 16.15 Saksa–Italia (B)
  • 20.15 Valko-Venäjä–Slovakia (A)
  • 20.15 Kanada–Latvia (B)

Lauantai 22.5.

  • 12.15 Tanska–Ruotsi (A)
  • 12.15 Norja–Saksa (B)
  • 16.15 Iso Britannia–Venäjä (A)
  • 16.15 Suomi–Yhdysvallat (B)
  • 20.15 Tshekki–Sveitsi (A)
  • 20.15 Latvia–Kazakstan (B)

Sunnuntai 23.5.

  • 12.15 Iso Britannia–Slovakia (A)
  • 12.15 Norja–Italia (B)
  • 16.15 Ruotsi–Valko-Venäjä (A)
  • 16.15 Kazakstan–Suomi (B)
  • 20.15 Tanska–Sveitsi (A)
  • 20.15 Kanada–Yhdysvallat (B)

Maanantai 24.5.

  • 16.15 Latvia–Italia (B)
  • 16.15 Slovakia–Venäjä (A)
  • 20.15 Tshekki–Valko-Venäjä (A)
  • 20.15 Saksa–Kanada (B)

Tiistai 25.5.

  • 16.15 Iso Britannia–Tanska (A)
  • 16.15 Yhdysvallat–Kazakstan (B)
  • 20.15 Sveitsi–Ruotsi (A)
  • 20.15 Suomi–Norja (B)

Keskiviikko 26.5.

  • 16.15 Venäjä–Tanska (A)
  • 16.15 Kazakstan–Saksa (B)
  • 20.15 Valko-Venäjä–Iso Britannia (A)
  • 20.15 Kanada–Norja (B)

Torstai 27.5.

  • 16.15 Yhdysvallat–Latvia (B)
  • 16.15 Sveitsi–Slovakia (A)
  • 20.15 Suomi–Italia (B)
  • 20.15 Ruotsi–Tshekki (A)

Perjantai 28.5.

  • 16.15 Ruotsi–Iso Britannia (A)
  • 16.15 Kazakstan–Kanada (B)
  • 20.15 Tanska–Valko-Venäjä (A)
  • 20.15 Latvia–Norja (B)

Lauantai 29.5.

  • 12.15 Tshekki–Iso Britannia (A)
  • 12.15 Italia–Kazakstan (B)
  • 16.15 Sveitsi–Venäjä (A)
  • 16.15 Norja–Yhdysvallat (B)
  • 20.15 Slovakia–Tanska (A)
  • 20.15 Saksa–Suomi (B)

Sunnuntai 30.5.

  • 16.15 Valko-Venäjä–Sveitsi (A)
  • 16.15 Italia–Kanada (B)
  • 20.15 Ruotsi–Slovakia (A)
  • 20.15 Suomi–Latvia (B)

Maanantai 31.5.

  • 16.15 Tshekki–Tanska (A)
  • 16.15 Yhdysvallat–Saksa (B)
  • 20.15 Venäjä–Ruotsi (A)
  • 20.15 Norja–Kazakstan (B)

Tiistai 1.6.

  • 12.15 Sveitsi–Iso Britannia (A)
  • 12.15 Kanada–Suomi (B)
  • 16.15 Slovakia–Tshekki (A)
  • 16.15 Italia–Yhdysvallat (B)
  • 20.15 Venäjä–Valko-Venäjä (A)
  • 20.15 Saksa–Latvia (B)

Torstai 3.6.

  • 16.15 Kaksi puolivälierää
  • 20.15 Kaksi puolivälierää

Lauantai 5.6.

  • 14.15 Välierä
  • 18.15 Välierä

Sunnuntai 6.6.

  • 15.15 Pronssiottelu
  • 20.15 Loppuottelu